Pasja – eliksir wiecznej młodości

Pasja (hobby) to bardzo pożyteczna rzecz – pozwala oderwać myśli od prozy życia, naładować „barie” nową energią do działania i uzupełniać w sobie pokłady dziecięcej radości. Człowiek z pasją się nie starzeje… jest wiecznie młody.

Pasjonatom świecą się oczy… Nie wiem, czy to zauważyliście… Ogień pasji się w nich tli, a gdy tylko zdarza się okazja – np. zagadania kogoś na śmierć – wybucha silnym płomieniem.

 

Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym. – Stephen King

Twoja pasja czeka, aż dogoni ją odwaga. – Isabelle Laflèche

Pasja – jeśli się ją odkryje w sobie i wygospodaruje dla niej miejsce w życiu – rozwinie się, stając się dla nas i często też dla innych źródłem radości.

Pasję trzeba podlewać – niczym kwiat – inaczej uschnie. Zamiast wody wymaga uwagi, czasu, przestrzeni… W dzisiejszym zabieganym świecie łatwo ją podeptać biegnąc gdzieś przed siebie, albo przez zapomnienie doprowadzić do postaci suszu…

Pasja jest wartością… ubogaca nasze życie, dodaje mu barw. Nie ma lepszych i gorszych – mimo że są te modniejsze i te, z przypiętą łatka „nuda”… To jednak nie powinno Cię martwić – grunt, aby pasja wypływała z Ciebie, była częścią Ciebie – abyś czuł, że Cię ubogaca.

Kaktusy - pasja

Pasją może być np. kolekcjonowanie kaktusów….Tu akurat zdjęcia z wystawy kaktusów, gdzie swoimi skarbami chwalili się ich miłośnicy.

Nie masz pasji? A może Ci się tak tylko wydaje?

Rozejrzyj się… zajrzyj we wspomnienia, marzenia, zapomniane tęsknoty – co Cię cieszy, sprawia, że czujesz się szczęśliwy, w czym się odnajdujesz, co możesz określić swoim talentem?

 

PS nie mylcie tylko pasji z uzależnieniem, nałogiem – jeśli coś prowadzi o destrukcji to nią nie jest, nawet jeśli ktoś nas usilnie próbuje do tego przekonywać.

 

Zdjęcie główne fot. pixabay.com

Joanna Wilgucka-Drymajło

Joanna Wilgucka-Drymajło

Dziennikarka, redaktorka, autorka e-booka "50 pomysłów na proste życie z dziećmi". Miłośniczka czekolady z orzechami i oregano. Na co dzień "biegam" po Internecie, szukam sposobów na prostsze życie i walczę ze stresem.... nie tylko własnym.

More Posts

,

Dodaj komentarz

avatar