Pomysł na prezent: Podaruj słoik pełen szczęścia

Nawet małe rzeczy potrafią być źródłem radości i sprawiać, że życie staje się szczęśliwsze. Prezenty cieszą – szczególnie te dane od serca! Do dzieła – znajdź słoik i pomyśl, jakim „szczęściem” go napełnisz zanim przekażesz bliskiej Ci osobie.

Zwykle prezenty dajemy opakowane w papier, karton czy włożone do torebki. Ze słoikiem w formie opakowania, jest o tyle lepiej – że również on sam w sobie jest wartością – zapasy szczęścia trzeba przecież w czymś przechowywać i co jakiś czas uzupełniać.

 

Słoik szczęścia – jak go zrobić?


  • Najważniejsze: Ustal, co sprawiłoby radość danej osobie, co lubi, co ją uszczęśliwi (w żadnym razie jednak nie „karm” czyichś destrukcyjnych nałogów).
   Jeśli słoiki mają być symbolicznym prezentem z okazji np. świąt dla większej grupy osób – zastanów się, co jest ich symbolem, z czym się kojarzą.
  • Rozejrzyj się za słoikiem – fajnie, gdyby był „sympatyczny”. Dobierz wielkość – pod planowaną zawartość.
  • Poszukaj ozdób – przydadzą się np. materiałowe wstążki, sznurek, drewniane „etykiety”, pisak, itp.
  • Przygotuj słoik i napełnij go zawartością. Co może nią być?


– dla miłośnika herbaty
– kupione na wagę i zapakowane w małe saszetki (opisane) ciekawe mieszanki herbat
– dla kawosza – aromatyczne ziarna kawy, w której gustuje lub jakiś nowy jej gatunek, w którym się zakocha i będzie miał na wyjątkowe okazje
– dla fana słodkości – cukierki, ciasteczka, żelki lub lizaki. Mogą być też różne czekolady w wersji kostek (najlepiej bez płynnego nadzienia).
– zapalony „chrupacz” ucieszy się z mieszanki orzechów czy bakalii
– pasjonat gotowania uśmiechnie się na widok małych słoiczków pełnych aromatycznych przypraw lub dużego słoika np. suszonej pietruszki „własnej produkcji”. Radość sprawią również  suszone, aromatyczne grzyby, zakwas na barszcz czy żurek domowej roboty.
– dla nerwowych – suszona melisa albo pachnąca mięta z własnej przydomowej uprawy (miałam szczęście je dostać i trzymam na specjalne okazje:D) Fajnym pomysłem będzie też słoik napełniony aromatycznymi, suszonymi kwitami lub ziołami, które można wsypać do kąpieli i cieszyć się ich zapachem
– dla osoby ciągle gubiącej frotki/gumki do włosów – ich zapas
– dla kogoś, kto lubi eksperymenty z paznokciami – różne lakiery
– kobiety uciszy słoik w którym znajdą np.: saszetki z maseczkami do twarzy, dłoni czy stóp, kolorowe pomadki,  świeczki zapachowe o różnych ciekawych kształtach czy oryginalnie, ręcznie robione mydełka
– dla dziecka czy kolekcjonera – małe figurki, breloczki
– zapalony ogrodnik – „padnie” z radości na widok lasu w słoiku (zobaczy na YouTube czym jest i jak można go zrobić). Wymaga nieco inwencji i pracy…
– na Wielkanoc – można zapakować czekoladowe jajeczka, zajączki i króliczki
– na Boże Narodzenie – upieczone przez siebie pierniczki
– na Walentynki – czekoladowe serduszka
– na szczególne okazje/dla docenienia – Słoik wdzięczności. Można go również podciągnąć pod prezent dający szczęście. Wystarczy  przygotować karteczki i na każdej napisać za co jesteś danej osobie wdzięczny. W innym wariancie – można wpisać dokończenia zdań (do wyboru) – „Lubię/Kocham w Tobie… Doceniam w Tobie… Jesteś dla mnie… Ilość karteczek? Tyle by, zapełniły słoik!

 

Źródło zdjęć: Pixabay

 

PS Moje słoiki szczęścia…


Pierniczki już dawno wyjedzone, ale wspominam prezent z sentymentem… Słoik czeka na kolejne Boże Narodzenie z nadzieją na nową zawartość. Agnieszka – mam nadzieję, że nie zapominasz o uzupełnianiu swojego słoja;)

Pomysł na prezent - słoik szczęściaŹródło zdjęć: Joanna Wilgucka-Drymajło

 

 

……..
Zdjęcie główne fot. pixabay.com

Joanna Wilgucka-Drymajło

Joanna Wilgucka-Drymajło

Dziennikarka, redaktorka, autorka e-booka "50 pomysłów na proste życie z dziećmi". Miłośniczka czekolady z orzechami i oregano. Na co dzień "biegam" po Internecie, szukam sposobów na prostsze życie i walczę ze stresem.... nie tylko własnym.

More Posts

, ,

Dodaj komentarz

avatar