Pomysł na makaronowe jajko wielkanocne

Mam to szczęście, że zwykle 2 razy w roku dostaję od Przyjaciółki przesyłkę świąteczną… Zwiera ona zwykle ozdoby handmade – wykonywane przez nią w ramach budowania świątecznej atmosfery. Na Wielkanoc trafiają do mnie zwykle ozdobne pisanki.


Cudeńka te wprawiają mnie w zdumienie – wymagają precyzji i cierpliwości. Techniki ich wykonania są różne… i co roku mam niespodziankę. Nie ukrywam, że to bardzo miłe wiedzieć, że ktoś zechciał poświęcić czas i pracę, by wykonać coś wyjątkowego i mi to dać

Nie wiem, czy i w tym roku jakieś jajko do mnie trafi…. okaże się;) chciałabym Ci jednak pokazać jajka wielkanocne 2014, bo uważam, że pięknie wyszły 😀 Być może okażą się one dla Ciebie inspiracją – i nie tylko Tobie sprawi radość wykonanie takich pisanek, ale również Twoim przyjaciołom otrzymanie jednej z nich. Odpowiednio zapakowane przeżyją nawet podróż pocztą… (przetestowane)

Makaronowe jajko wielkanocne 

Potrzeby – Sposób wykonania

  • wydmuszki z jajek 
  • makaron w różnych kształtach – drobny
  • złota farba 
  • klej/pistolet na klej 

Obmyślamy wzór, jaki ułożymy z makaronu. Możemy się posiłkować szkicem zrobionym ołówkiem na jajku. Przyklejamy makaroniki. Gdy wszystko jest wyschnięte – pokrywamy całość farbą (najlepiej szybkoschnącą – może być w sprayu). I jajko wielkanocne gotowe! Piękne – prawda? 😀

Jajko wielkanocne

 

Fot. Joanna, tekstowepole.pl

 

Joanna Wilgucka-Drymajło

Joanna Wilgucka-Drymajło

Dziennikarka, redaktorka, autorka e-booka "50 pomysłów na proste życie z dziećmi". Miłośniczka czekolady z orzechami i oregano. Na co dzień "biegam" po Internecie, szukam sposobów na prostsze życie i walczę ze stresem.... nie tylko własnym.

More Posts

,

Dodaj komentarz

avatar