Pomysł na prezent – budujemy Koloseum!

My akurat zbudowaliśmy Koloseum…, jednak Wy możecie wybrać coś zupełnie innego. Zamek, wiekowy kościół, czy wieżę Eiffla, statek… Bez względu na wybór przekonacie się, ile frajdy może sprawić składanie kolejnych elementów papierowej konstrukcji… i jednocześnie, jak to pomaga zachować uważność na „tu i teraz”.


Przyznam szczerze – plan na urodzinowy prezent zakładał model samolotu. Mąż składał je w dzieciństwie więc pomyślałam, że sprawi mu radość taki mały powrót do młodzieńczej pasji. Jako osoba zupełnie „zielona” upatrzyłam sklep z modelami do składania i zadowolona ze swojego pomysłu podreptałam tam z radością, dumna z siebie, że w mojej głowie zrodził się taki fajny pomysł na prezent

Mina mi zrzedła, gdy w sklepie pokazano mi z czego mogę wybrać… Moja modelarska „niewiedza” wyszła na światło dzienne z całą okazałością rażąc wprost sprzedawcę po oczach… Opcja sporej wielkości plastikowego samolotu do złożenia nie wchodziła w grę, bo nie mielibyśmy gdzie go przechowywać.

Do tego wyszło, że sporo modeli wymaga malowania farbami po złożeniu… 🙁 Papierowy model zaś – okazał się papierowym zeszytem z elementami samolotu do wycięcia… hmmm tego moja wyobraźnie nie przewidziała… Zwizualizowała mi jednak męża, który przez następny rok wymęcza z tego zeszytu samolot. Znając jego możliwości czasowe… odpuściłam i z miną zbitego psa opuściłam sklep…

Opatrzność okazała się jednak łaskawa – wędrując ku wyjściu z galerii kątem oka zauważyłam duży sklep z zabawkami i pomyślałam, że może kupię samochód na sterowanie czy coś;) Znalazłam jednak ciekawszy pomysł na prezent – cały regał puzzli 3D… Samolotu akurat nie było…, ale za to Koloseum tak:)

Puzzle - 3DŹródło zdjęć: Joanna Wilgucka-Drymajło

Tym sposobem mąż został właścicielem okazałej budowli i jego budowniczym zarazem. Jednocześnie odkryliśmy, ile frajdy może sprawić budowanie z tego typu puzzli, bo pierwszy raz mieliśmy z nimi do czynienia…

Puzzle 3D

Budowa zajęła mężowi z moją skromną pomocą kilka godzin;) Tak go to jednak wciągnęło, że nie chciał odpuścić… i siedział do późna dopasowując kolejne części układanki. Jest to ciekawy sposób na spędzenie czasu, zarówno dla dorosłych i dla dzieci.

Pod lupą – puzzle 3D

Budowanie konstrukcji z puzzli 3D to ciekawy sposób na spędzenie czasu, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Po tej przygodzie – opierając się na doświadczeniu z naszym modelem mogę powiedzieć, że mają one:

Plusy:

  • fajna zabawa na kilka godzin, raczej  dla jednej osoby + cierpliwy pomocnik (czas składania zależny od modelu, bo różnią się one ilością  elementów, stopniem skomplikowania)
  • nie ma ryzyka pobrudzenia siebie i swojego otoczenia klejem czy farbami
  • nie są zbyt dużym wydatkiem, jeśli się rozejrzymy po Internecie
  • po złożeniu powstaje coś, co można wykorzystać jako element dekoracyjny w domu… lub dać dzieciom do „zagospodarowania”;)
  • specjalna książeczka zawiera instrukcję tworzenie konstrukcji krok po kroku – nasza była bardzo przyjazna
  • elementy „nie utrudniają życia” i ładnie się dostosowują do przewidzianych im miejsc
  • dla dzieci (choć nie tylko) to lekcja cierpliwości, dokładności, ćwiczenie umiejętności manualnych

Minus:

  • raczej można je złożyć tylko raz… Jeśli jesteście fanami składania tych samych puzzli kilkakrotnie – ta opcja może Was nie usatysfakcjonować.

 

Jeśli skusisz się na puzzle 3D – czy to w ramach zrobienia prezentu komuś… czy sobie samemu – życzę dużo dobrej zabawy! Przy pierwszej opcji, nawet jeśli nie będziesz pełnił odpowiedzialnej funkcji budowniczego – może choć zostaniesz mianowany głównym Pomocnikiem, tak jak ja! 😉

 

Joanna Wilgucka-Drymajło

Joanna Wilgucka-Drymajło

Dziennikarka, redaktorka, autorka e-booka "50 pomysłów na proste życie z dziećmi". Miłośniczka czekolady z orzechami i oregano. Na co dzień "biegam" po Internecie, szukam sposobów na prostsze życie i walczę ze stresem.... nie tylko własnym.

More Posts

, ,

Dodaj komentarz

avatar