Rozszerzanie diety: Natalia lubi wybór czyli BLW!

Jedzenie to nie tylko sposób na napełnienie małego brzuszka – to również wrażenia smakowe, doznania węchowe i ćwiczenia manualne, nie wspominając o dobrej zabawie. Natalia lubi wybór i dziś to właśnie jej posiłki mamy okazję podziwiać.


Wchodzenie w „świat” dorosłego sposobu odżywiania się to dla dziecka wyzwanie, to przygoda, to odkrywanie i podejmowanie decyzji – „Czy ja to lubię? Czy ja to zjem? Co z tym zrobić? Co to jest? Jak to zjeść? A może nie zjeść?”

 

Zobacz również>>>  BLW rozszerzanie diety: Talerz pełen inspiracji

 

Każdy kolejny posiłek to nabywanie doświadczeń i umiejętności – gryzienia, przełykania, radzenia sobie z różnymi formatami, konsystencjami, prawdziwe wyzwanie. Dla mnie czy dla Ciebie to nic takiego… dla dziecka – kolejny wielki krok ku samodzielności. Naszym zadaniem jest mądrze pomagać mu w tej drodze, aby bezpiecznie, bez presji, we własnym tempie stało się prawdziwym smakoszem ze zdrowymi nawykami w sposobie odżywiania się!

Rozszerzanie diety blw - Przepi

1.Makaronowy plac zabaw (z długim makaronem radzę zachować szczególną ostrożność, aby przypadkiem jeden koniec nie trafił do żołądka, gdy reszta jest jeszcze na talerzu). 2 Maliny i jabłka na surowo. 3 Banan

 

Rozszerzanie diety blw - Przepi

1. Jabłko, śliwki, brzoskwinia, ciasteczka owsiane (miesza się na gładką masę błyskawiczne płatki owsiane z dojrzałym bananem, łyżką nakłada na blaszkę i piecze w piekarniku) 2. Gotowany brokuł, kalafior, fasolka szparagowa i kuleczki mięsne (drobno siekana wołowina plus koperek, gotowane na parze) 3. Surowy pomidor, pieczone w piekarniku kawałki cukinii bez skórki, mięso schabowe obtaczane w jajku i kaszce kukurydziano-ryżowej pieczone również w piekarniku.

 

Jajko sadzone (smażone na suchej patelni) z grzankami, brzoskwinia i jabłko 

 


Zdjęcie główne – fot. Magdalena Grzonek

Joanna Wilgucka-Drymajło

Joanna Wilgucka-Drymajło

Dziennikarka, redaktorka, autorka e-booka 50 pomysłów na proste życie z dziećmi. Miłośniczka czekolady z orzechami i oregano. Na co dzień "biegam" po Internecie, szukam sposobów na prostsze życie i walczę ze stresem.... nie tylko własnym.

More Posts

,

Dodaj komentarz

avatar