Z pamiętnika chomika – wszystko się może przydać

Jestem chomikiem! – znam swoje prawa. Konstytucja gwarantuje mi wolność, a to znaczy, że mam prawo zachomikować tyle, ile zdołam upchać w każdym kącie mojego coraz mniej przestronnego pokoju.


To nic, że łóżka nawet spychacz nie ruszy, bo w skrytce na pościel leży tona książek równo ułożonych (żeby więcej się zmieściło); to nic, że każdy kąt ma już swojego lokatora, a część ubrań musiała zmienić adres z „szafa” na „strych”, bo drzwiczki złośliwie się domknąć nie chciały.

Co w tym dziwnego, że lubię mieć. Gdy się ma to nie zabraknie, a jeśli nie zabraknie to jeden problem z głowy mniej… Zresztą, każdy wie, że wszystko się może przydać.

Trudne jest moje życie. Brak mi przestrzeni życiowe, albo raczej życiowo-magazynowej. Przyznam się szczerze, że rozważałam ekspansję… i już nawet w mojej głowie powstał ambitny plan skoku w bok, tzn. w prawo od drzwi, bo tam jest ściana… A za ścianą ta przestrzeń, która mi się marzyła…

Przestrzeń była, ale już nie jest. Szybszy niż moje plany był piec CO, który staną w miejscu szafek, a szafki poszły w miejsce tego przekopu, co go planowałam.

Z planów nici. Z przestrzeni również…, a miało być tak pięknie. Za ogromnym lustrem, które zajmuje róg pokoju znajdowałoby się przejście do mojego prywatnego magazynu, a tam w pudełkach równo poukładanych, opisanych i ujętych w odpowiednią ewidencję leżałyby moje skarby: śliczne porcelanowe figurki, tysiące kserówek z wykładów, książki mogłyby wyjść spod łóżka i rozprostować w końcu grzbiety.

Cóż za cudowna wizja… Rozmarzyłam się…. Szkoda, że nie mam innej ściany, przez którą można by się przebić i byłoby tam coś więcej niż ogród.

 


Zdjęcie główne fot. pixabay.com

Joanna Wilgucka-Drymajło

Joanna Wilgucka-Drymajło

Dziennikarka, redaktorka, autorka e-booka "50 pomysłów na proste życie z dziećmi". Miłośniczka czekolady z orzechami i oregano. Na co dzień "biegam" po Internecie, szukam sposobów na prostsze życie i walczę ze stresem.... nie tylko własnym.

More Posts

Dodaj komentarz

avatar